Keramické brusné kotouče

Stěžejní částí našeho sortimentu brusiva jsou keramické brusné kotouče pro přesné broušení a do stolních brusek. Díky úzké spolupráci s výrobci a dlouholeté praxi v oboru jsme schopni vyhovět individuálním požadavkům na konkrétní použití brusných kotoučů a zkrátit tak čas dodání často velmi specifického výrobku.

Brusné a řezací kotouče pro úhlové brusky

Důležitou položkou jsou také kotouče flex – řezací a brusné kotouče pro úhlové brusky, kotouče pro přímé brusky, dále kotouče pro benzínové, stacionární a kapovací pily.

Brusivo na podložce

Brusivo na podložce tvoří samostatnou kategorii – brusné archy, listy, brusné výseky pro vibrační, excentrické, a úhlové brusky, brusné pásy, role, houbičky a další nanášené brusivo pro rozmanité použití. Brusné pásy dodáváme na požádání i v nestandardních rozměrech a s volitelnými druhy spojů brusného pásu.

Kartáčové nástroje a kotouče

Pro čištění povrchů, odrezení, zdrsnění, odjehlování, případně srážení hran jsou vhodné kartáčové nástroje a kotouče. Ruční kartáče, radiální kartáče, hrnkové a miskové kartáče, stopkové a štětkové kartáče – v široké škále kombinací rozměrů a materiálu, ale vždy s doporučením na konkrétní použití. Ucelený sortiment technických kartáčů a pomůcek.

Diamantové kotouče

Diamantové kotouče brusné a řezací vynikají zejména ve stavebnictví a stavebním průmyslu. Jsou vhodné na řezání, broušení, případně vrtání betonu a železobetonu, cihel, kameninové a keramické dlažby, asfaltu a dalších materiálů. Lze je tedy použít například v úhlových bruskách, ale také v benzínových pilách.

Leštění, finišování a ostatní

K leštění a předlešťování lze použít - mimo brusiva na papírovém podkladu nebo na plátně, například ve formě lamelových kotoučů:

  • brusné rouno, brusný vlies a Scotch-Brite - v metráži, nebo sada archů
  • lamelové kotouče z brusného rouna - se stopkou, okružní, do úhlové brusky
  • plstěné kotouče ve spojení s brusnými a lešticími pastami
  • lešticí kotouče z materiálů kaliko, molino, flanel, hedvábí, kepr
  • honování - honovací kameny - keramické brusivo (zelený karbid křemíku, bílý umělý korund s keramickým pojivem)
  • lapování - lapovací pasty, olejem ředitelné, vodou ředitelné

* Pole označená hvězdičkou jsou povinná